Lajme per femrat, familjen, bukurine, shendetin, formen, gatimin, horoskopin etj.

Ajo shtoi piper të zi në lavatriçe. Ja se pse. Ju nuk do ta kishit menduar kurrë!
, / 872 0 0

Ajo shtoi piper të zi në lavatriçe. Ja se pse. Ju nuk do ta kishit menduar kurrë!

SHARE
Revista Femra Moderne - Artikujt dhe keshillat më të vlefshme ne jeten e perditshme te nje femre. » femra plus » Ajo shtoi piper të zi në lavatriçe. Ja se pse. Ju nuk do ta kishit menduar kurrë!
Ajo shtoi piper të zi në lavatriçe. Ja se pse. Ju nuk do ta kishit menduar kurrë!

Është kaq zhgënjyese kur nxirrni nga lavatricja rrobat tuaja te bardha dhe shikoni qe kane marr  një nuancë të lehtë roze për faj të çorapit të vetëm të kuq që padashje kishte perfunduar brenda. Ose kur rrobat e erreta ose ato me ngjyra përfundojnë te venitur dhe ngjyra i zbehet.

Ka marifete të panumërta për të mbajtur të bardhët tuaj të bardhë, por jo aq shumë informata janë të disponueshme se si të mbroni ngjyrat tuaja. Provoni nje here kete truk dhe na tregoni në koment rezultatin tuaj.

Piperi: trendi i ri i larjes së rrobave në lavatriçe

Piperi gjithashtu ndihmon në largimin e shkumës së tepërt të detergjentit gjatë larjes, por dhe në zbardhjen e rrobave të bardha.

Ky truk i lehtë me piper do të ndihmojë gjithashtu në punën më të mirë të lavatriçes suaj.

Shto një lugë çaji piper te zi në larjen tuaj së bashku me detergjentin normal. Shtojeni atë në ndarësin kryesor, jo në një sirtar detergjent dhe më pas drejtojeni ciklin më të ftohtë. Piper punon si një letër zmerile e lehtë, duke hequr çdo sapun të mbetur nga rrobat tuaja. Kjo është zakonisht arsyeja që ngjyrat zbehen.

Çfarë ju duhet: piper i zi

Çfarë bëni: Shtoni një lugë çaji në ciklin e larjes (së bashku me detergjentin). Vendosni temperaturën e ujit në të ftohtë.

Si funksionon: Gërryerja e piperit largon mbetjet e sapunit që shkakton zbehejen e veshjeve. Pastaj thjesht lani me ciklin e shpëlarjes.

femramoderne.al