Lajme per femrat, familjen, bukurine, shendetin, formen, gatimin, horoskopin etj.

Fituesit e cmimeve te 2017

SHARE
, / 27 0

Viti 2017 ishte nje vit plot surpriza dhe produktivitet. Me poshte kemi listuar per ju te gjithe fituesit e cmimeve me te rendesishme nderkomebtare!

Cmimet OSCAR

Best Picture – Moonlight

Actor in a leading role – Casey Affleck, Manchester by the Sea

Actress in a leading role – Emma Stone, La La Land

Actor in a supporting role – Mahershala Ali, Moonlight

Actress in a supporting role – Viola Davis, Fences

Animated Feature Film – Zootopia

Cinematography – La La Land

Costume Design – Fantastic Beats and Where to Find Them

Directing – La La Land

Documentary – The White Helmets

Film Editing – Hacksaw Ridge

Foreign language film – The Salesman

Makeup and Hairstyle – Suicide Squad

Music – City of Stars – La La Land

Production Design – La La Land

Short Film (I animuar) – Piper

Short Film (Live Action) – Sing

 

People’s Choice Awards

Filmi i preferuar – Finding Dory

Aktori i preferuar – Ryan Reynolds

Aktorja e preferuar – Jennifer Lawrence

Filmi aksion i preferuar – Deadpool

Aktor i filmave aksion i preferuar – Robert Downey Jr.

Aktorja e filmave aksion e preferuar – Margot Robbie

Zeri i preferuar ne filmat e animuar – Ellen DeGeneres, Finding Dory

Filmi komedi e preferuar – Bad Moms

Aktori i filmave komedi i preferuar – Kevin Hart

Aktorja e filmave komedi e preferuar – Melissa McCarthy

Filmi drame i preferuar – Me Before You

Aktori i filmave drame i preferuar – Tom Hanks

Aktoja e filmave drame e preferuar – Blake Lively

Filmi familjar i preferuar – Finding Dory

Filmi thriller i preferuar – The Girl on the Train

Ikona e filmave me i preferuar – Johnny Depp

Shfaqja e preferuar – Outlander

Seriali i preferuar – The Big Bang Theory

Aktori i serialeve komedi i preferuar – Jim Parsons

Aktorja e serialeve komedi e preferuar – Sofia Vergara

Seriali dramatik me i preferuar – Grey’s Anatomy

Aktori i serialeve dramatik me i preferuar – Justin Chambers

Aktorja e serialeve dramatik me e preferuar – Priyanka Chopra

Shfaqja (konkurs) i preferuar – The Voice

Shfaqja e animuar e preferuar – The Simpsons

Artisti i preferuar – Justin Timberlake

Artistja e preferuar – Britney Spears

Grupi i preferuar – Fifth Harmony

 

Keto jane dy listat fituese ne dy nga shperndaresit e cmimeve me te vleresuar, Cmimet OSCAR dhe People’s Choice Awards (Te preferuarat e popullit)

Leave A Reply

Your email address will not be published.