Smoothie jeshil per detox te organizmit

Ja se si te pergatisni nje smoothie jeshil per detox te organizmit

Molla dhe kivi se bashku jane nje burim i mire i vitamines C. Zgjidhni mollet jeshile sepse kane me pak sheqer dhe shume antioksidante. Ndersa kale, edhe pse e ngjashme me spinaqin, ben pjese ne familjen e lakres. Nese nuk e gjeni, mund ta zevendesoni me pazi, spinaq ose brokoli te vegjel se bashku me gjethet.

Koha e pergatitjes: 10 min
Perberesit per: 2 gota te medha ose 4 gota te vogla:
  • 1 molle jeshile, e pastruar nga farat dhe e prere ne copa, mos ja hiqni lekuren
  • 1 kivi, e qeruar dhe e prere ne copa
  • 1 gjethe e madhe kale, pa kercell (ruajeni per dicka tjeter), priteni ne copa
  • ¼ filxhanit me majdanoz
  • 7 cm katraveci i prere ne copa, i paqeruar
  • 2 cm xhenxhefil i freket, i qeruar dhe i prere ne copa
  • 2 filxhane uje kokosi

Menyra e pergatitjes:

Vendosni te gjithe perberesit ne blender dhe grijini me shpejtesi te larte derisa te perfitoni smoothie-n.

Start typing and press Enter to search