Vezë të mbushura me djathë gorgonzola

Veza eshtë një minierë proteinash. Dhe ju zgjidh problemin e darkës edhe atëherë kur frigoriferi është më i shkretë se shkretëtira e Saharasë!

Kesaj radhe ju ftojme te mesoni nje recete shume te thjeshte me veze, por te vecante dhe terheqese: Vezë të mbushura me djathë gorgonzola.

Ju duhen

  • 2 vezë,
  • 30 g djathë gorgonzolë,
  • sallatë.

Përgatitet kështu

  • Zieni vezët (lërini 8 minuta). Pritini përgjysmë. Hiquni të verdhën dhe shtypini me djathin.
  • Këtë masë përdoreni për të mbushur të bardhat dhe vendosini mbi gjethet e sallatës.

Lexoni edhe: Pse duhet te konsumojme cdo dite veze.

Vezët: Janë shumë të mira sepse janë të pasura me vitaminë A, B, kalcium, fosfor, magnez dhe kalium. 

https://femra-moderne.com/pite-me-veze-5-menyra-te-ndryshme-per-ta-pergatitur/

femra-moderne.com

Start typing and press Enter to search