Aspirine per rritjen e flokeve

Të gjithë e dimë se kur duhet të përdorim aspirinë: nëse kemi ethe apo dhimbje koke… Megjithatë, aspirina mund të bëjë punë edhe për flokët. A e kishit imagjinuar ndonjehere se mund te trajtoni zbokthin dhe te rritni floket njekohesisht dhe kjo vetem fale aspirines? Kjo eshte nje metoda e thjeshte dhe ekonomike qe ja vlen ta provoni menjehere

2 Aspirin Hair Treatments You've Simply Got to Try

Flokët janë një nga treguesit kryesor të bukurisë për gratë. Flokët tanë vuajnë shumë, për shkak të mungesës së vitaminave, motit. Të gjithë këta faktorë mund të dëmtojnë flokët. Për më tepër, mosha, produktet kimike të bukurisë, gjenetika si dhe pjastrat dhe mashat per modelimin e flokeve gjithashtu mund të ndikojnë në shëndetin dhe strukturën e flokëve tuaj.

Më poshtë mund të lexoni për metodën më të thjeshtë dhe efektive të rritjes së flokëve. Do t’i ndihmojë flokët tuaj të marrin gjallëri dhe pamje më të mirë. A dëshironi të keni flokë me shkëlqim dhe të butë pa shpenzuar shumë para? Lexoni recetën më poshtë dhe thjesht prisni për rezultatet e mahnitshme! Efektet e këtyre trajtimeve me aspirinë mund të ndryshojnë nga personi në person. Në një javë ju do të vini re përfitimet e para, intensiteti do të varet nga lloji i flokëve dhe zakonet e jetës.

Përbërësit:

  • 3 aspirina.
  • 30 g shampo

Përgatitja:

  • Shtypni aspirinat duke i kthyer në pluhur.
  • Më pas shtoni 3 lugë të shampos tuaj të zakonshme dhe përziheni me aspirinë derisa të merrni një masë homogjene.
  • Pas kësaj lagni flokët dhe aplikojeni produktin në gjithë gjatësinë e tij. Lëreni të veprojë për 5 minuta dhe lajeni si zakonisht.

Për të marrë rezultatet më të mira, ju sugjerojmë ta përsërisni shpesh trajtimin dhe të rritni konsumin e ujit dhe ushqimeve të pasura me biotinë, vitaminë E dhe proteina.
Për më tepër, për të shmangur reagimet e mundshme alergjike është e rëndësishme ta testoni produktin në një pjesë të kokës para se ta zbatoni në gjithë kokën. Nëse ndjeni acarim ose kruajtje, shmangni përdorimin e saj
.

Start typing and press Enter to search