Lajme per femrat, familjen, bukurine, shendetin, formen, gatimin, horoskopin etj.

Letra

,

Na dergoni edhe ju letrat tuaja ne Revista Femra Moderne Kam nevojë që t’ia tregoj dikujt historinë e jetës sime. Jam një grua 42 …

,

Miti Bajronian shqiptar Dorian Koçi Filozofi dhe esseisti i njohur anglez FrancisBacon (1561-1626) në esenë e tij mbi “Udhëtimet” shkruan se udhëtimi , për …

,

Arnold von Harff, një kalorës, udhëtar dhe shkrimtar gjerman, u lind rreth vitit 1471 në një familje fisnikësh në Rhinelandin e poshtëm (Harffi mbi …

,

“Të lutem, bëje vajzën tonë të lumtur!” Fjalimi emocionues i një babai, në dasmën e së bijës Me siguri ju ka rastisur të lexoni …

,

Një nga letrat më të bukura të dashurisë, është kjo që shkrimtari Erich Maria Remarque i ka drejtuar të dashurës së tij, Marlene Dietrich. “Shpirti …

,

Këto ishin fjalët e fundit të vizionarit legjendar të Apple, Steve Jobs, disa momente para se të vdiste. “Unë kam arritur majën e suksesit …

,

Fjalimi prekes i Rita Ores per refugjatet “Jam një vajzë tipike nga Londra. Jam një yll i popit. Jam refugjate. Në të vërtetë jam …

,

Letra surprizë e Agron Tufës për bashkëshorten e tij, nënën e pesë fëmijëve Vanushja ime e shtrenjtë, Eshtë një orë e pazakontë për të …

,

Pse u ndava nga gruaja me te cilen jam akoma i dashuruar Cfare ndodh kur rrugetimi i dashurise se vertete nuk shkon sic duhet? …

,

Sikur Zoti të harronte për një moment që unë jam një dordolec i ndrequr me rrecka dhe të më dhuronte një copë jete, mbase …