Floket: 5 keshilla per te perballuar dimrin

Nese dimri po ja merr jeten flokeve tuaj, atehere me mire ndiqni keto keshilla se si te perkujdeseni per gjate diteve te ftohta

1. Larja me shampo specifike. Nga ajri i ftohte te jashtem, ne ajrin e nxehte te ambjeteve te mbyllura, por edhe per shkak te thareses, floket jane shume te ndjeshem dhe shkaterrohen lehte gjate kohes se dimrit. Ne kete rast ju vjen ne ndihme nje shampo e mire dhe me veprim riparues dhe mbrojtes.

2. Mos harroni balsamin! Mos u cidisni pastaj kur te shikoni qe majat e flokeve tuaj jane te demtuara. Kur flokeve u mungon hidratimi, ato perthahen dhe duken pa jete.

3. Kapeni problemin deri ne rrenje. Mendoni se i jepni flokeve me shume jete duke e aplikuar balsamin vetem tek majat e flokeve? Mendojeni edhe nje here. Floket tuaj jane te ekspozuar ndaj demtimit nga rrenja ne maje, mbi te gjitha ne muajt e dimrit. Prandaj duhet te aplikoni balsam ne te gjithe floket, duke i masazhuar me butesi. Keshtu do te keni floke me te plote dhe te shendetshem.

4. Thajini floket me butesi. Mos i ferkoni floket fort me peshqir, pasi keshtu demtohen dhe te krijohen majat e dyfishta. Per te thare floket zevendesoni peshqiret e ashper dhe jocilesore me nje cope prej mikrofibre ose bluze pambuku. Butesisht kapni floket qe te perthithet uji.

5. Perdorni nje krem per floket. Per me shume mbrojtje mund te perdorni nje krem flokesh, te cilin mund ta perdorni ne floke te lakur ose te thate. Pantene Pro-V Ultimate 10 BB Cream premton se i mbron, hidraton, ushqen, forcon, zbut dhe mban nen kontroll floket.

femra-moderne.com

Start typing and press Enter to search