Horoskopi i vitit 2018 shenje per shenje

Horoskopi i vitit 2018 shenje per shenje per te gjithe ju qe jeni kurioze te dini se cfare ju pretkete vit te ri. Ja nje parashikim i shkurter qe jemi shume te lumtur t’jua japim edhe kete vit. Mos harroni ta shperndani per te gjithe miqte tuaj…

Dashi 2018

Dashit do t’i duhet te perballet me Saturnin dhe Plutonin te cilet jane kunder njeri-tjetrit. Nje periudhe e ngarkuar, por qe mund te kalohet nese tregoheni te kujdesshem, te matur dhe me mend ne koke. Te dy keto planete do ju kerkojne te rriteni, te zhvilloni ndergjegjen, te evitoni konflikte te padobishme te cialt duhet t’i evitoni sa me shume te jete e mundur, pasi fatkeqesisht mund te gjendeni shpesh ne telashe. Ne ndihme ju vijne Urani ne shenjen tuaj dhe nga nentori edhe Jupiteri zemergjere: do jete nje mbeshtetje thelbesore per te vene ne vije projektet tuaja dhe per te mbyllur mire vitin 2018.

Demi 2018

Demi do jete vecanerisht ne qender te vemendjes. Saturni, Plutoni dhe Neptuni te favorshem dhe Jupiteri i tensionuar do ju shtyjne drejt nje transformimi te vazhdueshem, here i ngadalshem, here i vrullshem. Urani ne shenjen tuaj nga muaji maj ne nentor do t’i mpikse per here te pare keto ndryshime, te cilat do behen te dukshme. Por ne vazhdimin e viteve te mepasshem duhet te prisni ndryshime te vazhdueshme. Kjo do jete vetem faza e pare, te cilen sa me shume ta shfrytezoni, aq me e favorshme do jete per ju, per te gjithe jeten.

Binjaket 2018

Binjaket do ta nisin vitin duke psheretire me lehtesim: me ne fund Saturni eshte larguar nga orbita juaj. Per me teper, do jeni te perkedhelurit e Uranit, i cili do kujdeset per te rejat ne jeten tuaj dhe do t’ju ndihmoje te ndryshoni drejtim nese deshironi ju. Saturni kokeforte do vazhdoje t’ju ndjeke per t’ju bezdisur, i cili ndonjehere do ju beje konfuze dhe te paqarte. Kujdes nga levizjet e gabuara ne fushen ekonomike nga nentori e me pas, kete jua keshillon Jupiteri ne shenjen e Shgjetarit.

Gaforrja 2018

Gaforrja ka te gjitha mundesite per te kaluar nje vit mes komplikacionesh e suksesesh. Ashtu sic ndodh prej disa vitesh, kontradiktat do jene si buka e perditshme, por me nje ndryshim: qe ne vitin 2018 do mesoni te besoni ne veten tuaj dhe do te keni me pak frikera per t’u perballur me ndryshimet. Saturni ne kundershtim do ju kerkoje te jeni me te pergjegjshem dhe me te impenjuar, por me Jupiterin dhe Neptunin ne favorin tuaj do dini gjithmone te reagoni ne menyren e duhur. Pervec ketyre, mes majit dhe nentorit do keni mundesi te provoni pozitivitetin e Uranit ne shenjen e Demit, i cili ne vitet e ardhshme do ju ofroje situata te favorshme.

Luani 2018

Jupiteri ne shenjen e Akrepit do jete nje kercenim per ju, vetem nese do tundoheni nga deshira per te bere hapin me te madh se kemba. Urani ne shenjen e Dashit do jete sponsor i ndryshimeve pozitive, do t’ju japi energji dhe shume deshire per te bere gjera. Megjithate beni kujdes mes majit dhe nentorit: Urani ne shenjen e Demit mund t’ju beje impulsive, duke rrezikuar qe te entuziasmoheni lehte dhe te hidhni ne ere rezultatet qe keni arritur ne vitet e shkuara. Dy muajt e fundit te vitit 2018 do te jene mese te favorshem per ju.

Virgjeresha 2018

Virgjëresha do të rimëkëmbet, do fitoje guxim dhe besim në vetvete, dhe me ne fund do të ndjehet gati për të kapur cdo mundësi që eshte ne gjendje të përmirësojë jetën e saj. Pak fat i mire do jete shperblimi i duhur per kete sjellje te re, i cili ju vjen si shkak i Saturnit, Jupiterit dhe Urani ne muajt mes majit dhe nentorit. Ruhuni nga Neptuni, i cili ne shenjen e Peshqve do perpiqet t’ju beje te pasigurte. Ne fund te vitit, beni kujdes ndaj hapave te gabuar.

Peshorja 2018

Shenja e Peshores nuk do te kete nje vit te thjeshte, pasi Plutoni dhe Saturni ne shenjen e Dashit do ta shtyjne drejt ndryshimeve te vazhdueshme, ne rishikime themelore qe mund te mos jene te thjeshta. E gjithe struktura e jetes tuaj do jete ne diskutim: prandaj reflektoni dhe largoni vetem situatat te cilat nuk kane me asnje kuptim per ju. Ne nentor, Jupiteri ne shenjen e Shigjetarit do ta beje me pak te veshtire rrugetimin tuaj dhe do vazhdoni me te fuqishem se kurre ne fund te vitit.

Akrepi 2018

Akrepi do pergatitet per nje vit me suksese te medha dhe te reja. Kete e pohojne Saturni dhe Plutoni ne shenjen e Bricjapit, te cilet do t’i bejne te qendrueshme rezultatet e arritura, e pohojne Neptuni ne shenjen e Peshqve dhe mbi te gjitha do ta thote Jupiteri ne shenjen e Akrepit. Mes majit dhe nentorit, me Uranin ne shenjen e Demit, drejtues i ndryshimeve qe do te nisin rrugen ne vitet e ardhshme. Mbani syte hapur dhe tregohuni te kujdesshem dhe qendroni gati.

Shigjetari 2018

Pas shume vitesh Saturni largohet nga Shigjetari, duke i lene vendin favoreve te Uranit qe, kur te jete ne shenjen e Dashit do vazhdoje te inkurajoje risi dhe vetedije. Vetem Neptuni ne shenjen e Peshqve do minoje sigurite tuaja, mbi te gjitha ato te fushes se ndjenjave, duke lene nje boshllek ne zemren tuaj. Duhet te mesoni ta pranoni dhe te mbushni boshllekun. NGa nentori Jupiteri do jete ne shenjen e Shigjetarit do ju dhuroje nje mbyllje viti te mrekullueshem.

Bricjapi 2018

Me ne fund do merrni hakmarrjen që keni qenë duke pritur për vite. Po, viti 2018 do tregoje ngjitjen tuaj profesionale, sociale ose personale: varet nga objektivat tuaja, nga ajo qe keni enderruar per nje kohe te gjate. Sigurisht, si gjithmone, asgje nuk do ju vije falas, por me Saturnin dhe Plutonin ne shenjen tuaj ju do të jeni një shkëmb dhe me Jupiterin ne shenjen e Akrepit do keni okazionet qe deshironi. Dhe cfare mrekullie do sjelle Urani ne shenjen e Demit mes muajit maj dhe nentor: nje shijim paraprak i te rejave te shumta qe te presin edhe ne vitet e ardhshem.

Ujori 2018

Per ju te dashur miq dhe mikesha te Ujorit, ne vitet e kaluara Yjet kishin rezervuar kenaqesi ne fushen profesionale dhe personale te destinuara per ta bere te qendrueshem rrugetimin tuaj. Pikerisht ato rezultate do vihen ne prove gjate vitit 2018 nga JUpiteri ne shenjen e Akrepit. Mos i ndani syte nga rezultatet e arritura dhe vazhdoni te mos hiqni dore. Urani ne shenjen e Dashit do ju ndihmoje, por mes muajit maj dhe nentor do jete ne shenjen e Demit dhe ne kete periudhe mund te kerkoni qe te beni ndryshime ne momentin me te papershtatshem. Gjysma e te keqes qe ne nentor do vije Jupiteri ne shenjen e Shigjetarit qe do t’ju mbroje maksimalisht.

Peshqit 2018

Pehsqit mezi presin momentin qe te lene pas kraheve vitet e renda qe kane kaluar. Viti 2018 do jete i gjithi per ju. Saturni, Plutoni, Neptuni, Jupiteri dhe Urani mes muajve maj deri ne nentor parashikojne se do jeni protagonistet e disa puneve pozitive. Ndoshta ju do mjaftoheshit vetem me pak qetesi, por do keni shume me teper. Fati eshte ne favorin tuaj dhe ju duhet vetem te përpiqeni ta përshtatni ate duke bërë veprimet dhe zgjedhjet e duhura. Kujdes ndaj Jupiterit mes nentorin dhe dhjetorit kur te jete ne shenjen e Shigjetarit dhe do të sjelle tensione të vogla, por të përkohshme.

Mos harroni ta shperndani kete artikull!

femra-moderne.com

Start typing and press Enter to search