Ju se si duket femra me e bukur ne bote (Foto)

Shkencëtarët e Universitetit të kanë përzgjedhur femrën më të bukur ndonjëherë.

Kjo grua e përsosur ka një gjatësi prej 1.68 dhe përmasa 99-63-91 – që janë busti, pesha dhe ijet. Dhe pa asnjë operacion plastik.

https://www.instagram.com/p/BeG6FeBhcGF/?taken-by=iamkb

Shkencëtarët kanë marrë në pyetje dhjetëra njerëz, burra e gra për të arritur tek trupi perfekt. Si përfundim, si femra më e bukur ndonjëherë është përzgjedhur modelja britanike Kelly Brook.

Ekipi hulumtues raporton: “Kjo grua është tërësisht natyrale dhe shkencërisht e përsosur”.

Përmasave fizike të të anketuarve u është përafruar më shumë Brook, që njerëzit e konsideruar si përfekte.

Modelja doli më e votuara edhe për mesin, gjoksin, flokët dhe fytyrën.

Ajo që është e çuditshme në këtë studim është që njerëzit nuk preferojnë më femra të dobëta, por pak të mbushura, pikërisht siҫ është Kelly Brook.

https://www.instagram.com/p/Bdv8PlZhxa6/?taken-by=iamkb

Universiteti i Teksasit pretendon se modelja profesioniste, 38 vjecare, ka trupin e përsosur.

femra-moderne.com

Start typing and press Enter to search