Kadifja, tendenca e preferuar vjeshtë-dimër

Kadifja eshte kthyer ne nje nga copat me te preferuara te koheve te fundit. Përpiquni pak te imagjinoni se cfare vjeshte dhe dimri do ishte pa kadifen!

Për fat të mirë kadifja, kjo cope trendy dhe e ngrohte, ka prekur jo vetem veshjet, por edhe shume nga aksesorët e perdorimit te perditshem, prandaj eshte kaq e veshtire t’i rezistosh.

E përdorur në vitet ’70 , kadifja sot është pjesë e rëndësishme e stinës vjeshtë-dimër, që shkon me stilin e jetesës “Hippie”, por edhe me shkëlqimin e mrekullueshëm nën dritat e diskotekave. Me nje fustan kadifeje me dekolte mund te keni veshjen e pershtatshme per nje mbremje festive. Ndersa per nje dasme dimerore mund te preferoni nje fustan kadife me menge te gjata.

Verdusa Women's Sexy V-Neck Backless Wrap Velvet Cocktai Party Dress Burgundy XS

Blijeni ne Amazon. Cmimi: $23.99

Urban CoCo Women Long Sleeve V-Neck Velvet Stretchy Long Dress (X-Large, Green)

Porositeni online ne Amzon. Cmimi: $29.98

Ju mund të zgjidhni nga kostumet me stil mashkullor deri tek bluzat që mund të vishen edhe në kohën tuaj të lirë me një palë xhinse të thjeshta.

Suite Alice Bell Sleeve Round Neck Velvet Blouse X-Large Navy

Cmimi: $29.95

Pjesë e garderobës mund të jenë edhe pantallonat elegante me bel të lartë të stilit të viteve ’70, tek fundet në formë trapezi apo stilin bon-ton.

Urban CoCo Women's Vogue Velvet Palazzo Wide Leg Pants (XL, Black)

Pantallonet Urban CoCo Vogue Velvet mund t’i porositni ne Amazon. Cmimi: $17.98

Pa harruar sigurisht aksesorët si çantat, një palë çizme me takë për tu veshur gjithë ditën. Edhe veshjet intime mund t’i zgjidhni me kete cope te mrekullueshme.

Littleice Womens Lingerie Ladies Girls Sexy Velvet Casual Backless Jumpsuits Sports Pants Camisole Bra+Shorts 2PC Set (Gold, S)

Psh, mund te zgjidhni keto recipeta dhe mbathje me bel te larte prej kadifeje, per te nxjerr ne pah linja me te bukura, nderkohe qe floket i keni kapur me nje lidhese flokesh, gjithashtu prej kadifeje te shkelqyeshme.

Ondder 6 Pack Velvet Scrunchies Hair Bobble Elastics Hair Scrunchy Hair Bands Headbands Women Scrunchies Bobbles Hair Ties, 6 Colors

Me pak fjalë, kadifja është një pushtim i fushës se modes!

Jeni gati te merrni disa frymezime dhe te beni ndonje rrobe apo aksesor per vete? Këtu është një përzgjedhje për veshjet që mund të zgjidhni për një rezultat të shkëlqyer!

femra-moderne.com

Start typing and press Enter to search