Karficat, aksesoret me trendi te vitit dhe jo vetem per vajzat e vogla

Karficat, aksesori yne me i dashur per floket ne kohen e femijerise, po kthehen ne nje nga tendencat me te preferuara te vitit.

Fillimisht i kemi pare ne sfilatat e New York Fashion Week dhe qe atehere karficat jane kthyer ne nje nga aksesoret me trendi dhe te pelqyer te sezonit.

Nga karfica-kapese tradicionale, tek ato te zbukuruara me gure te cmuar, me ngjyra te ndryshme, por edhe me “fjale-kyçe”, sido qe t’i preferoni, do dukeni shume moderne. Zakonisht vendosen ne nje ane te flokeve, kur ato jane te leshuara, per t’i dhene nje pamje te vecante cdo look-u.

Dhe, a e dini se cila eshte me e bukura e kesaj tendence? Eshte nje tendenece shume e thjeshte per t’u ndjekur: ka kosto te ulet monetare dhe nuk shpenzon shume kohe per te arritur pamjen e deshiruar. Mjafton te kapni nje ane te flokeve tuaja dhe t’i terhiqni pas, kapini me karficen tuaj te preferuar dhe pamja e deshiruar u arrit.

Lux Accessories Silvertone DREAM HOPE LOVE Crystal Rhinestones Fashion Clips

Karfica me fjale. Cmimi: $11.95. Porositini ketu.

Kapese floket per femra. 8 cope, cmimi: $7.99. Mund t’i porositni ne Amazon ketu.

Karfice stil retro me gure. 2 cope, cmimi: $13.99. Porositeni ketu.

Bling Silver Plated Crystal Hairpin Three Row Rhinestone Hair Barrette Clip Hair Accessories

Karfice me gure te cmuar. Cmimi: $6.97. Porositeni ketu.

12PCS Elegant Hairpins Hair Accessory for Girls Women Lady Bridal Weeding White Pearl Jewelry Flower Hair Clips Pins Barrettes (Gold Hair Clips)

Karfica ne ngjyre te florinjte, te thjeshta dhe me perla. 12 cope, cmimi: $19.99. Porositini ketu.

Women Lady Girl Gold Minimalist Bowknot Oval Circle Moon Star Pearl Hair Clip Snap Barrette Comb Stick Claw Crab Clamp Hairpin (Gold)

Karfica me forma te ndryshme. 9 cope, cmimi: $14.99. Ngjyre floriri dhe argjendi. Porositni ketu.

femra-moderne.com

Start typing and press Enter to search