Këto janë 20 aktorët më të pasur në botë

Jo te gjithe aktoret kthehen ne ikona te kinematografise dhe arrijne t’i rezistojne kohes. Dhe ata qe e arrijne kete, pervec fames arrijne edhe nje gje shume te rendesishme: pasurine. Madje shume pasuri. Kjo eshte renditja e ketij viti persa i perket aktoreve me te pasur ne bote.

20. Leonardo DiCaprio ($260 milion)

(Photo by Jordan Strauss/Invision/AP, File)

19. Brad Pitt ($300 milion)

VALERIE MACON/AFP via Getty Images

18. Robert De Niro ($300 milion)

Jason LaVeris/FilmMagic

17. Robert Downey Jr ($300 milion)

 Alberto E. Rodriguez/Getty Images

16. Will Smith ($300 milion)

(Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)

15. Michael Douglas ($300 milion)

(Photo by Rich Fury/Getty Images)

14. Tom Hanks ($350 milion)

(Photo by Vittorio Zunino Celotto/Getty Images)

13. Sean Connery ($350 milion)

Jack Guez/Getty Images

12. Keanu Reeves ($360 milion)

ROY ROCHLIN/GETTY IMAGES

11. Jackie Chan ($370 milion)

NOEL VASQUEZ/GETTY

10. Clint Eastwood ($375 milion)

GETTY IMAGES

9. Arnold Schwarzenegger ($400 milion)

Photo: (John Russo)

8. Sylvester Stallone ($400 milion)

John Salangsang/Variety

7. Jack Nicholson ($400 milion)

Getty Images

6. Amitabh Bachchan ($400 milion)

PTI

5. Adam Sandler ($420 milion)

Getty

4. Mel Gibson ($425 milion)

Courtesy of NIVIERE/VILLARD/SIPA/REX/Shutterstock

3. George Clooney ($500 milion)

(Photo by Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic)

2. Tom Cruise ($570 milion)

Jamie McCarthy/Getty Images

1. Shah Rukh Khan ($600 milion)

Courtesy Dubai Media

Start typing and press Enter to search