Kura me çaj të zi për dobësim dhe pastrim te organizmit

Kura me çaj të zi për dobësim dhe pastrim te organizmit

Veshkat, mëlçia dhe mushkëritë përpunojnë në mënyrë efikase dhe nxjerrin mbeturinat dhe toksinat nga trupi. Por ushqyerja e mire dhe vitamina, minerale, antioksidante, mund ta ndihmoje trupin tuaj ne procesin e detoksikimit (pastrimin e organizmit nga helmet) dhe organet perkatese qe ta kene punen me te lehte.

Çaji i zi organik nuk është një eliksir mrekulliberes, por mund të ketë disa përfitime nese përfshihet në  dietën tuaj.

Për shkak të përmbajtjes së lartë të fluorit në çaj, njerëzit që e pinë atë ruajnë dendësinë e eshtrave dhe dhëmbët e shëndetshëm. Kafeina në çaj u zbulua në 1827. Por ajo, ndryshe nga kafeja, nuk ndikon negativisht në zemrën dhe qarkullimin e gjakut, por në vend të kësaj rrit qarkullimin e gjakut. Ajo gjithashtu ndihmon në përmirësimin e humorit, zvogëlimin e lodhjes dhe përgjumjes.

Provoni kurën me çaj të zi për të pastruar gjithë organizmin nga toksinat dhe papastërtitë. Gjithashtu, kjo kurë forcon dhe pastron mëlçinë dhe veshkat.

Në një filxhan me ujë të zier deri në gjysmë shtoni një lugë çaj të zi. Pastaj mbushni filxhanin plot me ujë të nxehtë. Kullojeni dhe pijeni të tërin menjëherë.

Kjo kurë duhet të bëhet çdo mëngjes për 15 ditë, të paktën një herë në vit.

femra-moderne.com

Start typing and press Enter to search