Oscars : Vipat qe ngjanin me objekte

Duhet te jete shume e veshtire te gjesh veshjen e duhur per nje mbremje sic eshte ajo e Oscars. Sepse, me gjithe mundesite qe kane vipat te vishen me fustane te bukura, firmato e te vecanta, shumica prej tyre, ne opinonin publik, duket sikur lodhen shume per te mos arritur gje.

Edhe pse ne jemi të vetëdijshëm se sa e vështirë mund të jetë që të zgjedhësh fustanin e duhur për mbrëmjen e Oscars, nuk ka pse artistet te bejne gabime kaq te dukshme. Ditet e fundit interneti ka bërë pak shaka me vipat persa i perket kesaj. Ne po jua tregojme këto shaka më poshtë. Hidhini një sy dhe argëtohuni!

Kush e ka veshur me mire: Alicia Vikander apo Bela? 

Edhe pse kjo nuk e ndaloi aktoren te fitoje nje statuje Oscar, si aktorja me e mire në rol dytësor per filmin “The Danish Girl”.

alicia

A nuk ngjan fustani i Olivia Wilde me erashkën prej letre që bëjme kur na ze vapa?!

Edhe pse eshte nje nga aktoret tona me te parapelqyera, fatkeqesish zgjedhja e fustanit te saj per kete event le pak per te deshiruar. Dhe ky nuk eshte vetem mendimi jone, por edhe i eksperteve te modes, te cilet e kane klasifikuar ne listen e te veshurave me keq per kete rast.

olivia

Kate Winslet duket sikur ka marre nje qese plehrash dhe e ka kthyer ne fustanin e saj per kete mbremje.

E duam shume Kate-n. Ajo eshte vertete nje aktore dhe femer e mrekullueshme, por ky fustani i saj ngjan fiks me nje qese plehrash i mbeshjellur rreth e rrotull, per te krijuar nje fustan.

kate

Shikoni edhe: Shifrat marramendëse të çmimeve Oscar

recursing-snyder.88-198-36-142.plesk.page

Start typing and press Enter to search