Rikthehet floku i drejtë me vijë në mes

Floku i drejtë rikthehet pas atij casual, me onde të lehta, apo kacurrela.

Olivia Culpo

Mjafton nje ndarje ne mes dhe floket e krehur drejt per te arritur kete pamje kaq terheqese. Shume nga yjet e ekranit kane ndryshuar pamjen e tyre me kete prerje kohet e fundit. Jo vetem yjet e skenes boterore, si Olivia Culpo apo Kim Kardashian, por ka edhe nga ato si Alketa Vejsiu qe e kane sjelle ne versionin me te bukur te mundshem kete stil.

Alketa Vejsiu

Floku i drejte me vije ne mes mund te jete i thjeshte, por eshte nder modelet me te bukura dhe pak e veshtire per t’u arritur ne perfeksion.

Jenna Dewan

Aq me mire nese floku juaj eshte natyral i drejte, eshte me e thjeshte per ta perfituar kete pamje. Ne te kundert, nese floket tuaj jane “te pabindur” parukieres tuaj do i duhet pune per t’ju dhene pamjen e deshiruar.

Ashley Graham

Nje keshille se si te keni floke te drejte ne menyre natyrale:

Perzieni zbutesin e flokeve me shampon. Lereni mbi floke per 1-2 minuta, me pas shpelajeni mire. Thajini floket 50% me nje peshqir, me pas lerini te thahen vete. Ne fund krihini floket qe t’i jepni pamjen perfundimtare.

Rose Byrne

Jennifer Lawrence

 

Kim Kardashian

femra-moderne.com

Start typing and press Enter to search