Sallate me laker te bardhe, karota dhe majoneze

Sallate me laker te bardhe dhe karota, duke i shtuar shijen me majoneze

Veshtiresia: E ulet        Koha e pergatitjes: 10 minuta

Rezultate imazhesh për Assortment of fresh vegetable celery, carrots, and cabbage

Perberesit per 4 persona:

 • ½ e nje lakre te bardhe me madhesi te vogel
 • 2 karota
 • 1 dege selino
 • 1 qepe e njome
 • 120 gr majoneze
 • 1 tufe e vogel majdanoz
 • salce Tabasko
 • kripe, piper

Pergatitja:

 • Pastroni dhe lani lakren e bardhe, priteni ne fije te holla dhe hidheni ne nje tas te madh.
 • Lani, pastroni dhe pritni karotat dhe selinone dhe shtonjini ne tas.
 • Pritni ne feta te holla vetem pjesen e bardhe te qepes se njome dhe shtojeni ne sallate.
 • Shtojini majdanoz te grire, kripe e piper dhe perzijeni sallaten.
 • Ne nje tas te vogel, perzieni majonezen me 6 pika tabasko dhe nje maje luge ketchup. Shtojeni ne sallate.
 • Sherbejeni sallaten ne nje pjatance.

Receta: cookaround.com

femra-moderne.com

Start typing and press Enter to search