Thone qe dashuria te lendon, por…

“Thone qe dashuria te lendon, por kjo s’eshte e vertete.

Vetmia te lendon. Refuzimi te lendon. Humbja e nje njeriu te dashur te lendon. Zilia lendon.

Te gjithe i ngaterrojne keto ndjenja me dashurine, por ne realitet dashuria eshte e vetmja gje qe mbulon te gjitha vuajtjet dhe te ben te ndihesh perseri per mrekulli.

Dashuria eshte e vetmja gje ne kete bote qe s’te lendon!”

Liam Neeson


William John ‘Liam’ Neeson lindi më 7 qershor 1952 në Ballymena, Irlandën Veriore, Britani të Madhe. Ai eshte nominuar per disa cmime, perfshi Oscar si Aktori me i Mire, BAFTA dhe 3 Golden Globes. Revista Empire e ka listuar aktorin britanik si nje nga “100 yjet kinematografike me te mire te te gjitha koherave”.

femra-moderne.com

Start typing and press Enter to search