Thonjte me luledele, tendencat me te bukura te pranveres

Tendencat per thonjte ndryshojne cdo dite, por ideja kryesore e kesaj periudhe jane zbukurimet e ndryshme me luledele. Shikoni disa ide te papara…

Pranvera eshte tek porta, a jeni gati t’i uroni mireseardhjen me nje manikyr qe i pershtatet temes? Zbuloni disa nail art, nga me te bukurat qe i kemi marre nga Pinterest. Te vogla ose ne versionin tjeter, te medha: luledelet i zbukurojne thonjte ne sezonin pranveror duke i dhuruar nje pamje te fresket dhe rinore.

T’i dizenjosh nuk eshte shume e veshtire, edhe nese s’i keni te gjitha mjetet e nevojshme. Nese s’keni doter, perdorni nje karfice. Me te mund te realizoni pjesen qendrore te lules, duke zgjedhur nje manikyr me ngjyre te verdhe. dotter

Perseri me ndihmen e nje karfice dhe nje manikyri te bardhe krijoni petalet.

Pasurojeni pamjen e thonjve duke shtuar detaje te tjera, si per shembull pika ose topa te vegjel, ose mund t’i dhuroni drite me ane te nje manikyri me xixa.

Mos harroni te fiksoni modelin tuaj me ndihmen e nje shtrese manikyri transparent, keshtu rezultati do jete me te vertete jetegjate.

thonj luledele2Shikoni modelet dhe gjeni ate qe ju pelqen me shume, ose frymezohuni dhe merrni ide per te bere modelin tuaj personal.

thonj1

  1. Luledele ne sfond bojeqielli. 2. Luledele me ngjyra te ndryshme mbi manikyr te erret. 3. Petale te medha ne kete nail art.

thonj2

1. Luledele delikate mbi roze. 2. Tufe luledelesh te vockla. 3. French manicure i realizuar me luledele.

thonj3

  1. Miksim dhe kombinim ngjyrash. 2. Luledele dhe xixa ne baze roze. 3. Manikyr nude me margarita.

thonj4

1. Petale ne forme zemre, te cilat i ka marre era… 2. Margarita te vogla ne baze livandoje. 3. Manikyr me luledele si nje negativ fotografie.

recursing-snyder.88-198-36-142.plesk.page

Start typing and press Enter to search