10 parfumet me te mira te vjeshtes

Nese keni deshire te ndryshoni aromen tuaj me ndryshimin e stines, ky sezon vjen me aq shume opsione saqe cdokush mund te gjeje veten. Keto jane nder parfumet me te mira te vjeshtes.

1. Yves Saint Laurent Libre Eau De Parfum

Yves Saint Laurent Libre Eau De Parfum

Ne kete parfum ndihet aroma e livandos, lule portokallit dhe myshkut. 

2. Valentino Donna Born In Roma Eau de Parfum

Valentino Donna Born In Roma Eau de Parfum

Nje perzierje e aromes se ribesit te zi, lule jaseminit dhe vaniljes.

3. Gucci Mémoire d’une Odeur Eau de Parfum

Gucci Mémoire d'une Odeur Eau de Parfum

Aroma e kamomilit romak, jaseminit dhe vaniljes.

4. Proenza Schouler Arizona Intense 

Proenza Schouler Arizona Intense

Lule portokalli, jasemini, lule iris dhe vanilje.

5. Lancôme Idôle Eau de Parfum

Lancôme Idôle Eau de Parfum

Jasemin, trendafil, dru agrumesh, nje arome lulesh nga nje marke prestigjoze.

6. Tom Ford MÉTALLIQUE

Tom Ford MÉTALLIQUE

7. Viktor & Rolf Flowerbomb Bomblicious Eau de Parfum 

Viktor & Rolf Flowerbomb Bomblicious Eau de Parfum

Arome rrushi, trendafil, ribes i zi, bergamot, zambak, myshk jasemini, dhe trendalif portokalli.

8. NARS Audacious Fragrance 

NARS Audacious Fragrance

Lule frangipani, jasemini, vaj esencial ylang ylang, dru sandali, myshk i bardhe, vaj esencial i kedres i bardhe.

9. Chanel Gabrielle Chanel Essence

Chanel Gabrielle Chanel Essence

Lule portokalli, gasse tuberose, lule portokalli, ylang-ylang dhe jasemin. 

10. Ariana Grande Thank U Next Eau de Parfum

Ariana Grande Thank U Next Eau de Parfum

Dardhe e bardhe, mjeder, krem arre kokosi, petale trendafili roze, sheqer macaroon dhe myshk.

Burimi: Instyle

Start typing and press Enter to search