20 gjera qe duhet te beni ne dimer

20 gjera qe duhet te beni ne dimer per ta kthyer ate në një stinë te preferuar për ju. Festat e fundvitit, skitë, një libër pranë zjarrit, apo një gotë vere….

Sidoqoftë, më poshtë do të gjeni një listë të gjërave që duhen bërë në dimër për ta bërë atë një ndër stinët më të paharruara për ju.

 1. Provojeni një recetë të re supe.
 2. Dilni për të blerë. Koha e fundvitit zakonisht ka zbritjet më të mira.
 3. Lexojeni librin që ka pritur tërë vitin për t’u lexuar nga ju.
 4. Shikoni filmat më të përfolur gjatë këtij viti.
 5. Vizitojeni muzeun apo një ekspozitë.
 6. Organizojeni dollapin tuaj. Dimri është stina perfekte për ta bërë këtë gjë.
 7. Testoni aftësitë e tuaja të patinazhit.
 8. Rehatohuni pranë zjarrit.
 9. Pini pije te ngrohta.
 10. Dilni dhe shëtitni në qytet.
 11.  Ngjituni maleve.
 12. Filloni një plan të ri stërvitjesh.
 13. Shkoni për ski.
 14. Ndihmoni të tjerët dhe silluni mire me te gjithe.
 15. Shkoni në një pushim larg.
 16. Shijojeni marketin e fundvitit.
 17. Ndizni qirinj aromatike.
 18. Gatuani biskota ose embelsira.
 19. Kaloni me shume kohe me familjen tuaj.
 20. Udhetoni (gjate dimrit mund te gjeni cmimet me te lira te udhimeve).

femra-moderne.com

Start typing and press Enter to search