Sondazh: Ja kush eshte çifti i famshem shqiptar me i dashur nga publiku

Skena dhe ekrani shqiptar ka me dhjetra cifte te famshem, qe njihen dhe pelqehen shume nga publiku. Por ne kemi zgjedhur vetem 10 prej tyre dhe kemi pyetur ndjekesit tane ne Facebook dhe Instagram te na tregojne se cili eshte i preferuari i tyre.

Nga Rea Hyseni

Para se gjithash, te gjithe jane te mrekullueshem dhe ne i urojme sa me shume dashuri. Se dyti, te gjithe jane me fat, sepse kane gjetur gjysmen tjeter, njeriun e tyre te jetes.

Se treti, eshte dashuria. Dashuria është emocioni më i fuqishëm që njeriu mund të përjetojë. Shumekush nuk e shpjegon dot dhe nuk e di se çfarë është dashuria dhe pse është kaq e vështirë për ta gjetur. Por nje gje eshte e sigurte, ndjenja e dashurise eshte nje nevoje shpirterore. Dashuria eshte marredhenia me e plote, qe perfshin njohjen, kujdesin, pergjegjshmerine, respektin, pershtatshmerine, barazine, besnikerine, perzemersine… Dashurine kur e gjen, duhet te dish ta ruash. Dhe duket se te gjithe keta cifte, aq te ndyshem dhe te vecante e kane gjetur ate, dashurine qe zgjat.

Ky eshte çifti i famshem shqiptar me i dashur nga publiku shqiptar.

Te padiskutueshmit, me te pelqyerit jane Miriam Cani dhe Alban Skenderaj.

Duke lene shume vende bosh, renditja vazhdon me ciftin Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku, te cilet se fundi kane ndare edhe lajmin se po presin nje femije.

Ne vendin e trete pozicionohen Orinda Huta dhe Turjan Hyska.

Vazhdon ne vendin e katert cifti i balerinëve Enada & Gerd Vaso.

Cifti mbreteror, Elia dhe Leka, jane ne vendin e peste ne renditjen tone, duke vazhduar me Amarda Tosken dhe Ermal Mamaqin me nje numer te barabarte votash me ciftin me te ri te bashkeshorteve, Marina Vjollca e Getoar Selimi.

Ciftet Vesa Luma e Big Basta si dhe Silva Gunbardhi e Dafi Derti renditen perkatesisht ne vendin e tete dhe te nente.

Ne fund, me me pak vota nga te gjitha ciftet eshte Nora Istrefi dhe Robert Berisha. Por ka disa arsye pse ky cift kaq simpatik ka marre numrin me te vogel te pelqimeve. Njera prej tyre eshte se ata nuk e bejne publike jeten e tyre se bashku.

© femra-moderne.com

Start typing and press Enter to search