Keshilla: Cfare duhet te beni para se te lyeni thonjte

Para se te lyeni thonjte, mbani parasysh keto keshilla

Nese doni nje rezultat te persosur, duhet te mbani parasysh disa gjera perpara se te lyeni thonjte tuaj.

  • Si fillim, siperfaqja e thonjve duhet te jete super e pastër. Çdo gjurmë pluhuri, lagështire, ose manikyr i mbetur do ta beje te veshtire lyerjen me manikyrin e ri.
  • Mund te merrni nje furce dhembesh qe nuk e perdorni me, bejeni me sapun duarsh dhe ferkoni anet e thonjve dhe poshte tyre. Keshtu keshillon Jan Arnold, bashkëthemelues i Creative Nail Design.
  • Para se t’i lyeni thonje merrni nje disk pambuku dhe lageni me pastrues manikyri qe ta pastroni siperfaqen nga yndyra e tepert. Keshtu manikyri do zgjase me shume.
  • Por, mos perdorni nje pastrues  manikyri me permbajtje te larte acetoni, pasi e than me shume sec duhet thoin.

femra-moderne.com

Start typing and press Enter to search