Kur moda frymezohet nga natyra

Bota e modës shpesh tërhiqet shumë nga natyra për të nxitur kreativitetin e saj. Pikërisht kjo lidhje e ka bere artististin rus Liliya Hudyakova te kete një shikim kaq të mprehte dhe te gjeje keto foto.

Ajo ka nje sy te mprehte per te gjetur lidhjen midis veshjeve te stilisteve te medhenj dhe natyres. Nuk e besoni? Shikoni vete me syte tuaj!

Elie Saab S/S 2014 & Perendimi

Gosia Baczynska S/S 2014 & Fushat e bukura

Elie Saab S/S 2012 & Plazhi tropikal

Elie Saab F/W 2014/15 & Liqeni Roze ne Australi

Yiqing Yin F/W 2012/13 & Siperfaqja e ujit

Giambattista Valli F/W 2014/15 & Lulevile

Jason Wu S/S 2013 & Nate me Yje nga Harry Finde

Monique Lhuillier S/S 2014 & Qiell i Flakte ne Kaliforni nga Aydin Palabiyikoglu

Carolina Herrera Fall 2015 RTW & Fushat e Orizit ne Yunan, Kine nga Isabelle Chauvel

Blumarine S/S 2015 & Lule Qershie ne Japoni

Elie Saab S/S 2015 & Pamje e Oqeanit

Stephane Rolland S/S 2012 & Lugina e akullnajave – Pamje Satelitore nga Patagonia (Kili) nga NASA

Bottega Veneta S/S 2010 & Qiell i stuhishëm

Alexander McQueen S/S 2012 & Bora e pare ne vjeshte ne Minesota, USA

Delpozo S/S 2015 & Pellg i ngrire

Gucci F 2004 & Fusha te gjelbra

Comme des Garçons F/W 2013/14 & Gjethe vjeshte

Christian Siriano S/S 2013 & Plazh me rere

Alexander McQueen S/S 2010 & Gjethe vjeshte

Aquilano Rimondi S/S 2012 & Dallge oqeani

Emilio Pucci F/W 2011 & Malet me shi

The Blonds F/W 2012 & Malet

Jean Louis Sabaji S/S 2013 & Re

Blanka Matragi S/S 2012 & Oqean

Marchesa F/W 2012 & Gjethe te kuqe

Start typing and press Enter to search