Mbani feta limoni ne dhomen e gjumit dhe do fitoni keto 5 te mira shendetesore

Nese mbani disa feta limoni ne dhomen e gjumit, do fitoni 5 te mira shendetesore

Limonat janë ndër ushqimet më të shëndetshme në planet, pasi ato janë antioksidantë të fuqishëm dhe një burim i pasur i vitaminës C. Ata kanë një sërë përdorimesh mjekësore, si përmirësimi i humorit dhe trajtimi i ankthit dhe depresionit.
Megjithatë, limonat janë të shkëlqyera edhe për përdorimet në kuzhinë. Mesoni se si te mbillni limone ne vazo dhe t’i rritni ne shtepine tuaj, duke klikuar ketu.

Duke qenë se ka fuqi të lartë antioksiduese, limoni mund të na ndihmoje ne shume menyra, edhe pa e konsumuar. Lexoni disa nga perfimet shendetesore te limonit.

Lexoni më poshtë përfitimet që kemi nga mbajtja e fetave të tre limonave në komodinën pranë krevatit në dhomën tuaj të gjumit:

  1. Fetat e limonit do të pastrojnë ajrin dhe do të lënë një erë të këndshme në ambjent.
  2. Nëse keni kalaur një natë duke pirë, fetat e limonit do të lehtësojnë dhimbjen e kokës nga të pirët. Përvec kësaj, edhe do të trajtojnë lodhjen.
  3. Fetat e limonit do të mbajnë mendjen tuaj të mprehtë.
  4. Ata do t’i japin më shumë energji trupit tuaj.
  5. Ata do të përmirësojnë frymëmarrjen dhe do të luftojnë ftohjet e zakonshme dhe astmën.

Lexoni edhe: Perzieni limon piper e kripe per te trajtuar keto 8 probleme shendetesore.

femra-moderne.com

Start typing and press Enter to search