Lajme per femrat, familjen, bukurine, shendetin, formen, gatimin, horoskopin etj.

, / 111 0

Ngjyra dominuese e vitit 2018: Ultra-Violet

SHARE

E ardhmja eshte… Ultra-Violet! Ose te pakten e ardhmja e ketij viti.

Si cdo vit Pantone sugjeron 1 ngjyre, e cila do jete dominuese ate vit ne industrine e modes, bukurise, por edhe ne dekorin e shtepise. Kete vit ngjyra zyrtare e Pantone eshte nje tonalitet i forte i lejlase, e cila quhet Ultra-Violet.

Sapo e shikon te kujton universin, fushat me lule manushaqe dhe aromen e livandos. Dhe me, menjehere u beme fansa te kesaj ngjyre te mrekullueshme. Sepse, pavaresisht gjithckaje, lejlaja eshte ngjyre mbreterore dhe eshte mrekullisht mikluese dhe terheqese. Pervecse ne veshjet tuaja, mund te rinovoni ngjyren e shtepise ose mobiljet duke perdorur tonalitetet e kesaj ngjyre lajkatare.

Ultra Violet ne veshje

Ultra Violet ne bukuri

Ultra Violet ne shtepi

Me cfare ngjyrash te tjera mund te kombinohet Ultra-Violet?

Cfare mendimi keni per ngjyren e ketj viti?

femramoderne.al

Leave A Reply

Your email address will not be published.