Lajme per femrat, familjen, bukurine, shendetin, formen, gatimin, horoskopin etj.

Ja pse te gjitha aktoret e Hollywood-it u veshen me te zeza ne mbremjen e Golden Globes
, / 62 0 0

Ja pse te gjitha aktoret e Hollywood-it u veshen me te zeza ne mbremjen e Golden Globes

SHARE
Revista Femra Moderne - Artikujt dhe keshillat më të vlefshme ne jeten e perditshme te nje femre. » aktualitet » Ja pse te gjitha aktoret e Hollywood-it u veshen me te zeza ne mbremjen e Golden Globes

Te gjitha aktoret e Hollywood-it u veshen me te zeza ne mbremjen e Golden Globes qe u mbajt te dielen. Kjo per te treguar solidaritet ndaj levizjes #TimesUp.

Tapeti i kuq i ceremonise se 75-te te dominonte nje ngjyrë – e zeza. Te gjitha femrat Vip te ftuara ne kete eveniment ishin veshur me te zeza per te treguar solidaritet ndaj levizjes #TimesUp.

Gjithashtu, edhe shumë burra mbanin karficen me logen Time’s Up ose këmisha të zeza poshte kostumeve të tyre.

Veshja me te zeza ishte si nje simbol proteste per barazi gjinore dhe kunder ngacmimeve seksuale.

Por kishte edhe pak nga ata qe nuk u bene pjese e kesaj levizje. Ata pretendonin se te veshurit me te zeza nuk na ben te dukemi femra me te forta, as nuk zgjidh gje persa i perket barazise gjinore dhe ngacmimeve seksuale.

femramoderne.al

Leave A Reply

Your email address will not be published.