Si te pastroni organizmin nga helmet me smoothie

Mund te provoni nje sfide te shpejte 1-3 dite per te pastruar organizmin tuaj nga helmet me baze smoothie. Nese e beni ne menyren e duhur, ju po e pergatisni trupin per nje jetese me te shendetshme dhe natyrale.

Per kete ka disa rregulla te arta qe duhet te ndiqni: 

  • Siguroni qe smoothie-t tuaja te jene te pakten 80% jeshilleqe (80% perime jeshile dhe 1 racion frut me sasi te ulet sheqeri).
  • Gjithmone shtoni proteine ne smoothie-n tuaj. Mund te perdorni nje protein puder me baze organike.
  • Shtoni fara chia ose fara lini per ta bere smoothie-n me nxites.

Nje diete detoksikuese mund te jete edhe nje nisje e mire per te humbur disa kile. Pervec kesaj mund t’ju pastroje lekuren nga knet dhe problemet e tjera, t’ju permiresoje metabolizmin, te permiresoje shendetin e zorreve etj. Nese doni te ndryshoni per mire menyren tuaj te jeteses, filloni te konsumoni ushqime te fresketa, ushqyese, me aftesi pastruese dhe tonifikuese, qe jane te lehta per t’u tretur.

Qellimi eshte te furnizoni organizmin me sa me shume antioksidante qe te forconi sistemin imun per nje shendet te mire me terma afatgjate.

Start typing and press Enter to search