Stilisti i famshem parashikon trendet e flokeve per vitin 2019

Stilisti i te famshmeve Clayton Hawkins, ka parashikuar se kush do te jene trendet me te preferuar te flokeve per vitin 2019.

Dhe ka nga ata qe i kane bere planet qe kete vit t’i provojne te gjitha keto stile. Si mund ta beni edhe ju? Po ja per shembull,  vitin niseni me nje prerje bob te rrumbullakosur, gjate veres kthejeni ne nje wet look dhe ne fund mund te shtoni disa extension nese doni te krijoni gershetin e stergjate. Hidhini nje sy parashikimeve te Hawkins.

Rounded Bob

“2019 do jete viti i prerjes se flokeve bob te rrumbullakosur” thote Hawkins. “Ndryshe nga stilet bob te viteve te meparshme, kete vit prerja do jete me e bute dhe femerore.” Investoni ne blerjen e nje serumi te mire per floket per t’i dhene shkelqim dhe ja ku modeli do jete perhere i persosur.

Balukja e lehte

Deshironi te beni nje ndryshim, por nuk jeni gati te merreni me nje balule te theksuar e te plote? Opsioni me i mire per ju mund te jete nje baluk e lehte. “Balukja e pjeshme e stilit Bardot eshte nje prerje klasike,e cila pritet te shihet shume gjate viti 2019” – thote Hawkins. “Nese forma e fytyres tuaj eshte rrumbullake ose ne forme zemre, kjo prerje e zgjat fytyren tuaj dhe e ben pamjen te duket me lajkatare.”

Gersheti i stergjate

“Ndoshta s’do arrijme dot deri ne gjatesine  egershetit te Tessa Thompson, por te gjithe duhet te frymezohemi nga ajo,” thote Hawkins. “Kjo eshte menyra me e mire per te mbajtur nen kontroll floket tuaj, nese ato jane shume te gjate dhe s’di se si t’i stilosh”

Per te realizuar kete stil vete, beni nje bishtalec te kapur poshte. Pastaj nisni gershetin duke e lidhur mire ne fund me nje llastik transparent.

Wet Look

Floket e lagur kane qene shume trendi gjate vitit 2018 dhe do jete edhe me shume kete vit. “Jo vetem qe eshte nje stil i guximshem dhe i fresket, por eshte dhe shume i ;ehte per t’u realizaur vete.” thote Hawkins. Hawkins perdor Oribe Super Shine Moisturizing Cream per te arritur balancen perfekte te shkelqimit dhe lustres. 

femra-moderne.com

Start typing and press Enter to search