Supe me kerpudha dhe trahana

Nje supe e shpejte dhe e shijshme, e perbere nga kerpudhat dhe trahanaja

Perberesit:

 • 1 pako kerpudha 
 • 100 grame tarhana
 • 1.5 litra leng perimesh ose mishi
 • majdanoz
 • qepe e njome

Si te pergatisim supe me kerpudha dhe trahana?

 1. Merrni kerpudhat, pastrojini dhe pritini ne copa.
 2. Ne nje tigan shtoni pak vaj ulliri dhe kaurdisni kerpudhat bashke me pjesen e bardhe te qepes se njome.
 3. Shtoni gjysmen e lengut te mishit ne tigan qe te ziehen kerpudhat.
 4. Tresni trahanane ne gjysmen tjeter te lengut te mishit dhe shtojeni tek kerpudhat.
 5. Lereni te ziehet derisa te trashet lengu.
 6. Sherbejeni me bishta qepe te njoma dhe majdanoz te fresket te grire imet.

Start typing and press Enter to search